Když si pořídíte mobilní dům, máme na mysli dřevostavbu, obyvatelnou po celý rok, důkladně izolovanou proti úniku tepla, budete zpočátku svou pozornost orientovat hlavně na vnitřní dispozici objektu, na jeho vybavení, na technické parametry a vše, co primárně souvisí se samotnou stavbou. Má to logiku, protože dům bude nový, neokoukaný, a bude vás zajímat jeho praktičnost a funkčnost.
O něco později, zejména od jara do podzimu, vás bude zajímat samotná parcela, tedy prostředí, kam dům necháte zafixovat. Možná budete sázet okrasné stromky, vyrovnávat terén a dbát o vytvoření travnaté plochy, budou vás zajímat letničky na terasovité skalce, jezírko, živý plot atd.
Vzápětí pravděpodobně přijde řada na rozšíření obytného prostoru na zahradě, abyste si ji také dokázali lépe užít.
Terasa – představte si okamžik, že vyjdete před dům s hrnkem kávy a jdete se pokochat kvetoucími růžemi na svém záhonu. Je na ně vidět i z blízkosti vašeho mobilního domu, ale nemáte se tu venku kam posadit,, leda tak na trávník. Proto se může hodit např. dřevěná terasa ze sibiřského modřínu, anebo levnější řešení terasa zbudovaná z přepravních palet.
Pergola – pergolu také můžete napasovat k mobilní dřevostavbě celoroční zateplené, a to velice jednoduše, a svépomocí. Výstavba pergoly není složitá záležitost, zdatný kutil to zvládne během víkendu, chce to jen vytvořit plánek, opatřit materiál, a samozřejmě trpělivost, trochu fyzické síly, a někoho zdatného k ruce. A pochopitelně dostatek času, případně šikovnou partnerku, která vám mezitím uvaří oběd a večeři a za vaše snažení vás také pochválí.
Přístřešek pro auto – dnes se auta garážují i pod přístřešky, není nutné budovat vedle dřevostavby nedobytný betonový bunkr. Automobil je pod přístřeškem dobře chráněný před povětrnostními vlivy, a pokud si váš vůz vyhlédne zloděj, nebude vám nic platná ani ta betonová garáž.