Přesto, že v ložnici trávíme skoro třetinu svého života, příliš si tuto místnost neužijeme. Alespoň ne v bdělém stavu. Přesto mají majitelé velké ložnice oproti těm ostatním obrovskou výhodu. Mohou mít dvoulůžkovou postel. Myslíte, že to není tak velká výhoda? Omyl. A to v případě, že už máte děti anebo je teprve plánujete.
- Na dvou postelích, které jsou k sobě spojené, je totiž daleko více místa nežli na dvou rozdělených.
- Proto, pokud k vám chodí o víkendu děti dospávat, určitě jste majitelé velké rodinné postele.
Má to ale jeden háček. Ta spojená zabírá také mnohem více místa v ložnici nežli dvě samostatné. Na druhou stranu – co je potřeba v této místnosti za nábytek? Téměř žádný. Jedna nebo dvě skříně a noční stolky. Tak proč si komfort obrovského prostoru nedopřát. Nač tu mít spoustu nábytku a sami se tísnit.
- Ono se ale dá i tímto způsobem místo trochu ušetřit.
- Protože to, co na dvoulůžkové posteli uživatelé vítají, je velký úložný prostor.
Společnou přikrývku raději ne
Až budete vybírat vhodné „letiště“ do svého bytu, pak se řiďte několika zásadami.
- Ceny nesmějí být přemrštěné, ale tak akorát. Je možné porovnat jednotlivé prodejce na internetu.
- Přesto, že nehodláte platit horentní sumy, chtějte prvotřídní kvalitu, protože na ni máte právo.
- Kvalitní nábytek je možné získat většinou jen od ověřených výrobců , kteří už mají na našem trhu své jméno. Možná, že bychom mohli dát šanci i těm začínajícím, ale to je v případě větší investice asi trochu riskantní.
A jakou rozlohu by měla dvoulůžková postel vlastně mít? Většinou se považuje za standard sto osmdesát t krát dvě stě centimetrů. Pokud ale přemýšlíte, že si na společnou postel pořídíte i společnou přikrývku, tak pozor. Pokud má jeden z vás neklidné spaní, tak se budete celou noc přetahovat.