Aby se voda v bazénu nekazila, činí člověk různé kroky, mající za úkol udržet ji v čistém stavu. Odstraňují se z ní tudíž chemickou cestou mikroorganismy a řasy, to plovoucí na hladině se vybírá síťkou a to na dně odstraňuje bazénovým vysavačem.
Ale co s tím, co není ani na hladině ani na dně, co není ani příliš velké, ani naopak mikroskopických rozměrů?
Na to existuje jediná odpověď.
Filtrace.
To, co si ve vodě volně pluje někde hlouběji pod hladinou a co není zároveň příliš velké na to, aby to ono zařízení ucpalo, se odstraní nejsnáze tím, že se taková znečištěná voda přefiltruje.
Filtrace vodu z bazénu jednoduše nasaje, prožene ji skrz vhodný pískový filtr, v němž se zachytí vše, co je v bazénu nevítané, a voda, jež tu znova nabyla své původní čistoty a průzračnosti, se vrací zpět.
Jak je to jenom prosté!
I když ono to ve skutečnosti zase až tak jednoduché být nemusí. Protože takové filtrace, dejme tomu pískové filtrace z Eshopu Techneco.eu, jsou přece jenom zařízeními, vyžadujícími přinejmenším základní povědomí o tom, co a jak s nimi činit.
Aby taková filtrace fungovala spolehlivě, musí být naplněna pískem, a to pískem ne jen tak ledajakým. Tento musí být přesně takový, jaký doporučuje výrobce, tedy se správnou velikostí zrn a hlavně s ostrými hranami na těchto, na nichž se plující nečistota zachytí. Písek jiných vlastností by si s nečistotami poradit nedokázal, tyto by jím jednoduše propluly zpět do bazénu a veškeré snažení by vyšlo naprázdno.
Tím, že se ve filtraci nečistoty zachycují, pak dochází dále i k tomu, že se znečistí písková náplň samotná. A tu je tak třeba čas od času propláchnout, oněch usazených nečistot ji zbavit.
A když se zrna písku ohladí, je třeba je vyměnit za písek nový.
A tak pořád dokola.
Filtrace si prostě žádá své. Ale každý majitel jí rád vyhoví. Výměnou za čistou vodu ve svém bazénu.