Kvalita partnerského života je důležitá. A to platí i po letech manželství. To platí, i když manželé či partneři založí rodinu. To platí, i když jste pracovně velmi zaneprázdněni. Mnoho lidí to podceňuje v domnění, že stávající problémy jsou podstatně důležitější, a když si uvědomí, že mají doma naprosto nefunkční partnerský vztah, už je pozdě něco řešit.
Máte malé děti? Máte málo času? Jste pracovně velmi vytíženi? Trávíte s partnerem či partnerkou stále méně času? Pokud odpovíte na většinu otázek ano, měli byste se trochu zamyslet.
Přečtěte si o tom, jak je důležité myslet na kvalitní sexuální život.
Nepodceňujte to. Opravu ne. Jinak by se Vám mohlo stát, že Váš partner či partnerka budou prožívat emoční frustraci. To se může projevit i tím, že budou snáze nakloněni k nevěře. Není to rozhodně omluvou, ale… Dalo by se říct, že jsou tři druhy nevěry.
Tři druhy nevěry
Chroničtí nevěrníci. Ti první jsou ti, kteří to prostě mají v sobě. Kdyby partner či partnerka udělali cokoli, nic to nepomůže. Oni prostě musí. Tento typ nevěrníků najdeme především mezi muži, ale i některé ženy v tomto ohledu nejsou žádnou výjimkou. Viník je v tomto případě notorický nevěrník či nevěrnice. Pryč od nich.
Je to silnější než já. Druhý tip nevěrníků je ten náhlý. Jedná se o lidi, kteří mají na sebe vysoké morální požadavky a fungující partnerský vztah, ale stane se, že se náhle a velmi rychle zamilují. Nemohou si prostě pomoci. Jsou tak zamilovaní, že dokáží nemilosrdně spálit mosty za minulostí. Tento tip nevěry je velmi bolestný pro toho zrazeného či zrazenou, ale je to tip nevěry, který v podstatě nemá v pravém slova smyslu viníka.
Něco zásadního mi chybí. A třetí skupina jsou lidé, kteří se cítí ve vztahu nespokojeni nebo neuspokojeni. Prožívají frustraci, která časem přerůstá v citovou deprivaci. Hledají podvědomě to, co jim doma schází. V případě nevěry jsou v podstatě vinni oba partneři.